Cera to jeden z najogromniejszych organów naszego organizmu, który ma bezpośredni kontakt z otaczającym nas środowiskiem. W zachodniej kulturze panuje mniemanie, że wygląd skóry stanowi świadectwo o stanie zdrowia człowieka i w większości przypadków, to prawda.

Istnieje mnóstwo schorzeń dotyczące tego organu. Jedną z nich to łojotokowe zapalenie skóry, na które o wiele częściej cierpi dojrzewająca młodzież, ale także może dotyczyć osób dorosłych. Jest to widoczna choroba i niestety najczęściej występuje w okresie dojrzewania, kiedy to wygląd dla nastolatka jest najważniejszy. Należy nadmienić, że istnieją lekarstwa, które mogą pomóc wyleczyć to schorzenie.

Atopia skóry, to następny problem dotyczący chorób skóry, lecz niestety już nie do wyleczenia. Istnieje pogląd, że podłoże tej choroby leży w genach. Objawy widoczne rozpoczynają się od typowego swędzenia, gdzie następnie zamieniają się w widoczne zaczerwienienia i suchość skóry. Objawy te, na ogół występują w zgięciach łokciowych i kolanowych, na twarzy i szyi. Choroba ta, na ogół występuje w krajach wysokorozwiniętych, a związane jest to z stosowaniem różnego typu detergentów do oczyszczania ciała (mydła, płyny, szampony), które wywołują reakcję alergiczną.

Choroby skóry to niezwykle krępujące schorzenia, gdyż widoczne są na pierwszy rzut oka. Wyżej wymienione jednostki chorobowe nie są chorobami zakaźnymi i dlatego nie istnieje możliwość zarażenia się od drugiej osoby. Nie zachoruje się nawet po bliskim kontakcie z osobą chorą!

Betaskin.plchoroby skóry – firma, która pomogła w przygotowaniu wpisu.

Reklamy

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s